Güvenli Ödeme

SSl Güvenlik Sertifikası Nedir ?

SSL nedir ?

 

Kredi kartınız ile sitemizde güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı işlemleriniz güvenlik altına alınmıştır.

“Secure Sockets Layer” kısaltması olarak adlandırılan SSL ,Sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren standartlaşmış bir teknolojidir.

Sitemizde güvenliğinizi sağlamak için ziyaretçi ve site arasında gerçekleşen haberleşmede “256 bitlik Positive SSL sertifikası” kullanılmaktadır.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, adres çubuğunda yazan ifadenin http://..biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ile ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Sitemizdeki güvenli ortamda yapacağınız alışveriş işlemlerinde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kart bilgilerinize sitemiz tarafından dahi erişilememektedir. Kredi kart bilgileriniz e-mail veya benzeri yöntemlerle iletilmez, doğrudan banka POS sistemine iletilir.

Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, Banka’nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Söz konusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

Özellikleri

 

- Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar

- Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder

- İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular

- Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır
 

SSL Nasıl Çalışır ?

 

- SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemi…

- SSL çalışma mantığını şöyle açıklayalım:

- SSL şifrelemesinde 2 adet anahtar kullanılır. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmış yazılımdan başka bir şey değil!… Ve bir anahtarın kilitlediği veriyi, sadece diğeri açabiliyor.

Elektronik sertifika sağlayıcı firmaların verdiği hizmet tam olarak nedir ?

 

Sertifika sağlayıcı firmaların ilk görevi, SSL fonksiyonunun çalışabilmesi için gerekli servisi sağlamaktır. Bu servisi kabaca şu şekilde açıklayabiliriz.

- Kullanıcı güvenli web sitesine giriş yaptığında sunucu ile tarayıcı arasında SSL oturumu başlatılır. Sunucu tarafından, tarayıcıya fonksiyonun çalışabilmesi, yani oturum açıldıktan sonra artık göndereceği şifrelenmiş verilerin açılabilmesi için ihtiyaç duyacağı anahtarları nereden ve ne şekilde alacağını bildirir.

- Sertifika sağlayıcı firma, talebin geldiği adresi doğrular var tarayıcıya gerekli anahtarları gönderir.

- Bu aşamadan sonra tarayıcı sunucudan gelen verileri elindeki anahtarlarla çözer yada sunucuya göndereceği verileri sunucunun çözebileceği şekilde şifreleyip gönderir.

- Eğer SSL anahtarlarınının talep edildiği adres ve diğer kriterler doğru değil ise yada sertifikanın süresi dolmuş ise tarayıcı ihtiyacı olan anahtarları alamaz, dolayısıyla güvenli oturum doğru şekilde başlamaz ve sertifika geçersiz uyarısıyla karşılaşılır.

Yukarda bahsi geçen tüm yükümlülüklerden www.bvesport.com ailesi sorumludur.